deh greenpass 3

6a

Στις 24/11/2023 πραγματοποιήθηκε η δράση "ανακυκλώνω-συμμετέχω-κερδίζω".Τα παιδιά έφεραν πολλά ανακυκλώσιμα υλικά(Χαρτί/Χαρτόνι, Πλαστικά, Μεταλλικά Αντικείμενα, Αλουμίνιο, Γυαλί, Ηλεκτρονικός/Ηλεκτρικός Εξοπλισμός καθώς και Ρούχα/Υφάσματα) και επιβραβεύτηκαν. Ο τύπος και το βάρος των υλικών μετατράπηκαν σε Green πόντους.Το σχολείο μας επισκέφτηκαν ο Αντιδήμαρχος Περιβάλλοντος και Πολιτικής Προσ τασίας κ. Βασίλειος Κρητικός και ο Αντιδήμαρχος Παιδείας, Αθλητισμού και Εθελοντισμού κ. Ευάγγελος Νικοθόδης του δήμου Ελληνικού-Αργυρούπολης τονίζοντας τη σημασίας της ανακύκλωσης.

Την δράση αυτή στήριξε και ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου μας προσφέροντας στο πλαίσιο της συγκεκριμένης δράσης, προσφέροντας 10 δωροεπιταγές των 10€ η κάθε μία στους 10 μαθητές τους σχολείου μας που θα συμπληρώσουν τους περισσότερους πόντους από τα ανακυκλώσιμα είδη που θα φέρουν, ως επιβράβευση για την ενεργή συμμετοχή τους στην προστασία του περιβάλλοντος.